SUPER RABATY!            Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD.              Regulamin promocji.

kuchnia-polaczona-z-jadalnia--pomysly-na-urzadzenie
13.10.2021

Kuchnia połączona z jadalnią – pomysły na urządzenie

Kuchnia połączona z jadalnią to trend, który utrzymuje się od dawna. Brak wyraźnych granic między poszczególnymi strefami znajduje wielu zwolenników. To moda, którą obserwujemy wśród różnych generacji niezależnie od tego, czy mówimy o nowym, czy starym budownictwie.

Kuchnia połączona z jadalnią

Takie połączenie przybiera różnorodne formy. Wiele zależy od metrażu, a także od liczby domowników oraz stylu życia poszczególnych osób. Stół możemy ustawić na uboczu lub w samym centrum. Niektórzy zamiast tradycyjnego stołu decydują się na zakup efektownej wyspy kuchennej, która służy do przygotowywania posiłków oraz do wspólnego biesiadowania. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, żeby dopasować rozmiar blatu do wielkości wnętrza.

Jadalnia w strefie roboczej wydaje się, być idealnym rozwiązaniem w niewielkiej kuchni. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca. W małym mieszkaniu każdy centymetr jest na wagę złota. Jeśli zależy nam spędzaniu czasu razem z rodziną przy stole, powinniśmy rozważyć tę opcję.

Ciekawym pomysłem jest ustawienie stołu kuchennego na linii łączącej strefę kuchenną i dzienną. W ten sposób powstaje subtelna granica dzieląca otwartą przestrzeń. Brak ścian nadaje aranżacji lekkości.

Meble do kuchni – jak stworzyć funkcjonale i przytulną jadalnię?

Kluczem w projektowaniu każdego wnętrza jest wybór konkretnego stylu wnętrzarskiego. Aby stworzyć kącik rodzinny, w którym wszyscy domownicy będą dobrze się czuli, trzeba wybrać odpowiedni stół. Jego rozmiar musi być dopasowany do wielkości kuchni oraz liczby mieszkańców.

Ważną rolę w tym miejscu odgrywają również wygodne siedziska. Do wyboru wiele modeli tapicerowanych oraz pozbawionych tapicerki. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku krzesła obite materiałem. Pamiętajmy, że tapicerowane siedzisko z oparciem zapewnia komfort i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Dzięki niemu zadbamy o zdrowie kręgosłupa oraz poprawimy sobie nastrój.

Kuchenno-jadalnianą aranżację doskonale uzupełnią tekstylne dodatki, efektowna zastawa, a także prawidłowo dopasowane oświetlenie. Na stole prócz obrusu warto ułożyć podkładki na naczynia. Na środku będzie się pięknie prezentował wazon z kwiatami i patera, na której pojawią się owoce i domowe smakołyki.

Stół powinien się znajdować stosunkowo blisko kuchenki. W ten sposób ograniczmy liczbę niepotrzebnych ruchów oraz skrócimy czas serwowania dań. Takie rozwiązanie ułatwi nam kontakt z gośćmi. Dodatkowo będziemy mogli z łatwością przypilnować potrawy znajdujące się na piecu.

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem często znajduje się w nowoczesnych lokalach mieszkalnych o małym metrażu. Umiejętnie zagospodarowana przestrzeń staje się tym samym optycznie większa oraz uporządkowana. Każdy centymetr jest maksymalnie wykorzystany. Z tego rozwiązania korzystają często właściciele kawalerek, a także niewielkich apartamentów. Podpowiadamy, jak mądrze rozplanować taki układ.

Dodanie do strefy wypoczynku do kuchennej i dziennej może się okazać strzałem w dziesiątkę. W tej sytuacji musimy dopasować design stolika kawowego oraz kompletu wypoczynkowego do pozostałego wystroju. Zamiast standardowego mebla, przy którym pijemy kawę w salonie, możemy ustawić ławostół. Będziemy go mogli z łatwością dopasować do każdej sytuacji. Rozsuwane modele z funkcją regulacji doskonale się sprawdzają w małych oraz dużych mieszkaniach. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Strefę gotowania warto zaplanować w pobliżu okna. Dodatkowo polecamy zakup cichego okapu. W ten sposób ograniczymy rozprzestrzenianie się zapachów po całym domu, a także zminimalizujemy poziom wilgoci. Pamiętajmy, by sofę lub narożnik umieścić daleko od źródeł światła oraz ciepła. Dzięki temu przedłużymy żywotność tapicerki meblowej. Odpowiednio pielęgnowana tkanina meblowa będzie nam służyć przez wiele lat.

Osoby preferujące relaks przy telewizji powinny zastanowić się nad lokalizacją ekranu. Najlepiej, by był on dobrze widoczny z każdej strefy. Być może jeden z rogów okaże się odpowiedni. Jeżeli w naszym domu rzadko korzysta się odbiornika, zastanówmy się, czy jest on nam potrzebny. Zamiast niego możemy zaopatrzyć się np. w designerski regał lub zawiesić efektowną dekorację na ścianie.

Podsumowanie: Kuchnia połączona z jadalnią – pomysły na urządzenie

Otwarta przestrzeń zachęca do wspólnego spędzania czasu. W takim miejscu łatwiej jest zadbać o rodzinne więzi. Brak ścian i drzwi sprawia, że częściej się widzimy. Domownicy są ze sobą w stałym kontakcie. Nikt nie zamyka się w osobnym pomieszczeniu. Dzięki temu członkowie rodziny chętniej zasiadają do wspólnego stołu, rozmawiają ze sobą czy organizują rozrywkę dostosowaną do każdej osoby. W ten sposób powstają przepiękne wspomnienia, które mogą mieć pozytywny wpływ na relacje w przyszłości.

Kuchnia połączona z jadalnią to doskonały pretekst do wymiany międzypokoleniowej. Spędzając razem czas, dorośli mogą wiele się nauczyć od dzieci i odwrotnie. Lepsze poznanie oraz zrozumienie drugiej strony daje szansę na uniknięcie wielu konfliktów w przyszłości. Wykorzystajmy zatem dany nam czas i zbudujmy silny rodzinny fundament.

Popularne wyszukania:
łóżka rogowe | materac do łóżka 90x200 | krzesła kuchenne nowoczesne | gotowe projekty kuchni pod zabudowę | skrzynia na buty z siedziskiem | salony meblowe warszawa | regały | meble pokój młodzieżowy | dek kielce godz otwarcia | szafka na buty i wieszak