Meble dla nastolatka – zobacz propozycje wystroju
Meble dla nastolatka powinny być wytrzymałe, pojemne, stabilne i designerskie.
Aby sprostać wymaganiom dorastającego mężczyzny, warto z nim skonsultować zakup. Wspólne projektowanie pokoju to doskonała okazja, by wzmocnić rodzinne więzy oraz spędzić więcej czasu razem. W artykule proponujemy różne wystroje wnętrz, które mogą sprostać oczekiwaniom młodego człowieka.
Meble dla nastolatka – funkcjonalne, proste, nowoczesne
Aranżacja pokoju młodzieżowego to prawdziwe wyzwanie dla wielu rodziców. Modny wystrój powinien odpowiadać gustowi młodzieńca, a także spełniać kryteria dorosłych. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość, by znaleźć kompromis między tymi dwoma, jakże różnymi światami.
Dobrą praktyką jest przedstawienie swoich pomysłów na wystrój pokoju przez obie strony. Pomocne jest też ustalenie reguł dotyczących zakupów, m.in.:
- wysokości budżetu,
- wielkość mebli,
- styl.
Wyznaczenie tych kryteriów ułatwi poszukiwania odpowiedniego wyposażenia. Oferta mebli młodzieżowych jest bardzo bogata. Wśród dostępnych na rynku kolekcji znajduję się wiele funkcjonalnych szaf w prostej formie, które perfekcyjnie sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach.
Na przykład zestaw Aga w białym kolorze z połyskiem doskonale sprawdzi się w modnym pomieszczeniu w stylu glamour oraz w małych pokojach. Błyszczące fronty subtelnie rozświetlą wnętrze i optycznie je powiększą. Z kolei kolekcja Panama czy Aga w wersji latte będą pasować do klasycznych aranżacji. Jasne barwy tworzą przytulne pomieszczenie, w którym panuje przyjazna atmosfera.
Meble dla nastolatka – jak wybrać biurko?
Nastolatek sporo czasu spędza przy biurku, dlatego kluczową rolę odgrywa tutaj ergonomia. Odrabianie prac domowych czy rozrywka przed komputerem wymagają prawidłowej postawy ciała. Brak wygody powoduje często dyskomfort, przyczyniając się do bólów kręgosłupa, a także do deformacji kręgów.
Siedząc przy biurku, młody człowiek musi mieć wyprostowane plecy. Specjaliści zalecają, by kąt między biodrami a tułowiem wynosił 90O. Wyprostowane plecy zmniejszają ryzyko skoliozy oraz innych schorzeń. Rozsądnym wyborem wydaje się zatem zakup mebla o szerokości 140 cm i wysokości 70. Takie wymiary zapewniają komfort użytkowania. Na blacie zmieści się niezbędny sprzęt, a dodatkowe schowki pomogą w utrzymaniu porządku.
Nad biurkiem można zawiesić tablicę, plakat lub półki. Warto również zakupić stylowe organizery, pudełka do przechowywania czy segregatory, które ułatwią selekcję przyborów szkolnych. Dzięki nim przestrzeń będzie schludna i czysta.
Ważnym elementem wyposażenia jest też lampka, najlepiej z funkcją regulacji wysokości. Z jej pomocą nastolatek będzie mógł zadbać o swój wzrok. Dobrze oświetlone biurko zwiększa efektywność oraz ułatwia wykonywanie wielu czynności. Warto ustawić biurko w pobliżu okna. Naturalne światło jest najlepsze dla oczu.
Meble dla nastolatka – jakie siedzisko kupić?
Kluczowym uzupełnieniem każdego biurka jest wygodne siedzisko. W kąciku ucznia najlepiej sprawdzi się tapicerowane krzesło obrotowe, które można dopasować do wzrostu użytkownika. Ergonomiczne modele świetnie wyglądają i co najważniejsze odciążają mięśnie. Wyprofilowane oparcia pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy. Bogata oferta umożliwia dopasowania fotela do konkretnego stylu oraz indywidualnych oczekiwań.
Siedzisko obite ekoskórą lub tkaniną obiciową jest wygodniejsze od krzeseł pozbawionych tapicerki. Są równie łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo przytulny w dotyku materiał zwiększa komfort siedzenia. Wygodne miejsce do nauki uprzyjemni młodemu człowiekowi czas poświęcony na edukację.
Meble dla nastolatka – rozkładana sofa, tapczan czy tradycyjne łóżko?
Łóżko w pokoju nastolatka służy nie tylko do spania, ale również do rozrywki i relaksu. Prawidłowo wyprofilowany mebel gwarantuje spokojny sen. Przed zakupem warto się upewnić, czy materac jest odpowiednio twardy. Nieodpowiednia powierzchnia przeznaczona do leżenia utrudnia wypoczynek. Prowadzi do bólu kręgosłupa, potęgując zmęczenie. W konsekwencji młody człowiek wstaje rano niewyspany. Trudniej wykonuje mu się codzienne obowiązki, a nauka sprawia mu wiele trudności.
Wybór pomiędzy sofą, tapczanem a tradycyjnym łożem wcale nie jest taki oczywisty. Przy małym metrażu lepiej zdecydować się na wariant rozkładany. W ten sposób zyskamy więcej przestrzeni w ciągu dnia i stworzymy przestronny ciąg komunikacyjny. Modele z pojemnikiem na pościel ułatwiają utrzymanie porządku.
Tapczany młodzieżowe są dostępne w różnych kolorach. Do wyboru wariant prawostronny oraz lewostronny. Pianka HR doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Jest odporna na odkształcenia, błyskawicznie powraca do pierwotnej formy.
Podsumowanie: Meble dla nastolatka – zobacz propozycje wystroju
Asortyment mebli dla nastolatka jest bardzo bogaty. Na rynku są dostępne różnorodne wzory. Do wyboru m.in. kolekcje w odcieniach naturalnego drewna, białe, dwukolorowe… Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. W spersonalizowanym wnętrzu świetnie sprawdzą się fototapety 3D, przyjemne w dotyku tekstylia oraz pojemne szafy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór konkretnego motywu, np.: piłka nożna, rajdy samochodowe, siatkówka…
Popularne wyszukania:
kuchnie narożne małe | kanapa narożna z funkcją spania | biurko narożne młodzieżowe | łóżko rozkładane z materacem | biała półka na ścianę | blat kuchenny dąb | salon meblowy wrocław | szafy białe z lustrem | szafy przesuwne | szafka na buty szara