SUPER RABATY!            Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD.              Regulamin promocji.

Kategorie
Wybierz kategorie...

Szafki kuchenne do zabudowy

Szafki kuchenne do zabudowy chronią sprzęt AGD przed wieloma uszkodzeniami, dodają kuchni elegancji oraz ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Jasne meble optycznie powiększają przestrzeń. To ciekawa propozycja dla miłośników minimalistycznych aranżacji.

Kuchnie pod zabudowę ułatwiają przechowywanie. Możemy w nich ukryć urządzenia gospodarstwa domowego lub wykorzystać je jako domową spiżarnię, jeśli zdecydujemy się na wariant z półkami. Wysokie zabudowy gospodarcze są dostępne w macie i w połysku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kolekcje do zabudowy doskonale sprawdzają się w przypadku małych aneksów kuchennych. Dzięki nim zyskujemy więcej schowków i możemy ukryć wszystkie garnki, zastawę stołową oraz zapasy w jednym miejscu. To skuteczny sposób na uporządkowanie przestrzeni.

Brak bałaganu poprawia nastrój domowników, minimalizuje stres, a także ogranicza liczbę konfliktów. Gdy we wnętrzu panuje ład, jesteśmy otwarci na innych, chętniej rozmawiamy i szybciej wykonujemy swoje obowiązki. Warto o tym pamiętać w trakcie projektowania swoich czterech kątów.

Szafka kuchenna pod zabudowę piekarnika i inne meble do wyboru

Niektóre szafki do zabudowy piekarnika są wyposażone w dodatkowy wąski schowek na dole, w którym możemy przechować akcesoria do pieczenia: blachy i foremki. Co ciekawe, piekarnik wcale nie musi być połączony z płytą grzewczą.  Możemy się zdecydować na wysoki mebel z możliwością zabudowy mikrofalówki. Dzięki temu będzie nam łatwiej wyciągać gorące naczynia. Wszystko będzie znajdowało się w zasięgu ręki.

Wybierając wyposażenie, kierujmy się gustem oraz indywidualnymi potrzebami. Pamiętajmy, że aranżacja powinna być nie tylko ładna, ale również praktyczna. Do wyboru również szafka do zabudowy:

  • zmywarki z widocznym lub niewidocznym panelem,
  • chłodziarkozamrażarki,
  • mikrofali,
  • płyty kuchennej.

Wysoka zabudowa piekarnika/mikrofali jest wyposażona w dodatkowe schowki. W górnej szafce możemy ukryć rzadko używane przedmioty lub zapasowe ręczniki kuchenne. Z kolei na dole zmieszczą się garnki oraz sprzęt AGD.

Zabudowa kuchni – łatwa w utrzymaniu czystości

Zabudowa kuchni jest intensywnie eksploatowana i bardzo narażona na zabrudzenia. Podczas przygotowywania posiłków często nam coś upada lub pryska. W rezultacie na ścianach, blacie kuchennym i szafkach pojawiają się plamy. Świeże są łatwiejsze do usunięcia, dlatego zaraz po wykonaniu niezbędnych czynności powinniśmy przystąpić do sprzątania.

Do czyszczenia przyda się miękka lekko zwilżona ściereczka lub gąbka. Aby pozbyć się trudnych do zwalczenia brudnych śladów, warto dodać odrobiny szarego mydła lub płynu do naczyń. Odradzamy stosowanie agresywnych detergentów. Żrące substancje mogą trwale uszkodzić powierzchnię mebli. Na końcu należy wszystko przetrzeć na sucho. W ten sposób unikniemy zacieków. Odpowiednio pielęgnowane meble będą nam służyć przez wiele lat. To naprawdę duża oszczędność dla domowego budżetu. W końcu remont kuchni to jedna z najdroższych inwestycji.

Jakie szafki do zabudowy wybrać?

Każda kuchnia powinna być podzielona na pięć stref:

  • zapasów,
  • wyposażenia,
  • zmywania,
  • przygotowania posiłków,
  • gotowania.

Dzięki temu stworzymy przestronny ciąg komunikacyjny. Nie będziemy sobie wzajemnie przeszkadzać. Każdy domownik będzie mógł swobodnie wykonywać swoje obowiązki.

Pamiętajmy też o trójkącie roboczym. Jest to jedna z ważniejszych zasad projektowania. Zgodnie z nią między zlewem, lodówką oraz kuchenką należy zachować odpowiednie odległości:

  • lodówka oddalona od zlewu minimum o 120 cm, maksymalnie o 210 cm;
  • kuchenka umiejscowiona o 120-270 cm od lodówki;
  • zlew położony o 120 – 270 cm od kuchenki.

Dzięki temu gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Decydując się na kuchnię pod zabudowę, warto maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Zanim wybierzemy modele szafek, zastanówmy się, co trzeba w nich zmieścić. Wtedy będzie nam łatwiej podjąć właściwą decyzję zakupową i uniknąć rozczarowania. Aby zapewnić sobie łatwy dostęp do rzeczy, polecamy szafki z koszem cargo. Możemy w nich przechować wiele artykułów spożywczych. Sypkie produkty najlepiej przesypać do specjalnych pojemników, szklanych bądź ceramicznych. Wtedy będzie nam łatwiej utrzymać porządek.

Kuchnia pod zabudowę – co jeszcze warto widzieć?

Kuchnia pod zabudowę stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Można ją zaprojektować na wiele sposobów, uwzględniając wielkość pomieszczenia. Przy dużym metrażu doskonale sprawdzi się ustawienie mebli w kształcie litery U lub G. Dzięki temu będziemy mogli się z łatwością poruszać we wnętrzu i bez trudu wykonać wszystkie czynności. Znalezienie niezbędnych przedmiotów będzie łatwiejsze.

Niestety wielu z nas ma małą kuchnię. W tym wypadku warto rozmieścić szafki w kształcie litery L. Wysokie meble kuchenne wizualnie powiększą przestrzeń oraz zapewnią komfort pracy. Przytulne miejsce zachęci domowników do wspólnego spędzania czasu.

Przestrzeń między stojącymi i wiszącymi szafkami możemy wykończyć płytkami, betonem, szkłem hartowanym lub farbą. Wszystko zależy od budżetu, a także tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Zanim wybierzemy wyposażenie, warto rozplanować układ mebli.

W tej sytuacji pomocny okazuje się program do projektowania Planer 3D dostępny na naszej stronie. Jest to proste w obsłudze narzędzie. Na początku trzeba wprowadzić wymiary i zaznaczyć drzwi oraz okna. Potem można testować różne rozwiązania, a także zamówić szafki do domu. Przy zamówieniach o większej wartości, dowozimy towar bezpłatnie. To świetna wiadomość dla osób, które nie mają własnego transportu.

Popularne wyszukania:
nadstawka | krzesła wyściełane | duże szafy do sypialni | stolik nocny biały połysk | półka | szafka umywalkowa | taboret biały drewniany | stolik kawowy kwadrat | listwa maskująca do mebli | fotele rozkładane