SUPER RABATY!            Więcej kupujesz, więcej zyskujesz. Rabat na wszystkie meble, akcesoria i AGD.              Regulamin promocji.

mieszkanie-na-wynajem-dla-studentow-jak-umeblowac
24.07.2023

Mieszkanie na wynajem dla studentów. Jak umeblować?

Każdy wynajmujący, chce umeblować mieszkanie, które będzie komfortowe i w dobrej cenie. Polecamy zatem meble z naszej oferty, które są funkcjonalne i trwałe. Można je dostosować do każdego lokatora. Polecamy zapoznać się z naszą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Mieszkanie można urządzać pod różnymi względami. Zazwyczaj urządzamy je dla siebie. Wtedy wszystko, w co je wyposażamy, jest zrobione pod kątem naszego gustu i naszych potrzeb. Coraz częściej jednak kupujemy mieszkania w celu ich wynajmowania. Urządzenie takiego lokum jest znacznie trudniejsze. Musimy bowiem uwzględnić potrzeby potencjalnego lokatora. Jak to jest w przypadku studentów? Co powinno znaleźć się w takim mieszkaniu? W jaki sposób je wyposażyć i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejsze kwestie przy urządzaniu mieszkania dla studenta

Tworzenie przestrzeni do mieszkania dla studenta jest dość nietypowe. Musimy bowiem wczuć się w rolę potencjalnego najemcy. Poza tym musimy uwzględnić kilka aspektów, które warunkują wykorzystywanie takiego lokalu. O czym należy więc pamiętać?

  1. Styl i kolorystyka wnętrza

Przede wszystkim zwrócić uwagę na styl i kolorystykę. Oczywiście możesz zrobić to pod kątem własnego gustu, niemniej pamiętaj, że mogą tam mieszkać osoby o innym poczuciu estetyki niż Ty. Unikaj więc intensywnych kolorów, które niektórych mogą drażnić. Najlepiej postaw na jasne, neutralne kolory, do których zresztą możesz łatwo dopasować wyposażenie. Poza tym ważne jest tu też to, że ściany pomalowane na jasny kolor łatwo jest odświeżyć, co jest konieczne przy zmianie lokatorów, jeśli chcemy, żeby lokal wyglądał atrakcyjnie.

  1. Wyposażenie meblowe

Jeśli chodzi o meble to z jakiegoś powodu przyjęło się, że mieszkania na wynajem wyposaża się byle jak. Wybiera się najtańsze, kiepskiej jakości meble z założeniem, że lokatorzy i tak je zniszczą. Pamiętaj jednak, że im gorszej jakości są meble, tym łatwiej jest je zniszczyć, w związku z tym w ten sposób raczej nie zaoszczędzisz. Zwrócić jednak uwagę na to, by meble były łatwe w utrzymaniu – najlepsze będą gładkie blaty, bez żłobień, które trudno jest domyć, przez co po jakimś czasie wyglądają po prostu nieestetycznie i bywa to nieodwracalne.

  1. Odpowiednie urządzenia

Podobnie jest w przypadku sprzętów domowych. Jeśli wybierzesz najtańsze, niskiej jakości sprzęty, będą one bardziej awaryjne, a to rodzi koszty. Właściciel mieszkania musi bowiem brać na siebie koszt naprawy rzeczy, które psują się w wyniku normalnej eksploatacji, bez jakiegokolwiek udziału najemcy. Właśnie dlatego lepiej postaw na dobrej jakości baterie w kuchni i łazience czy też kuchenkę i lodówkę, których wymiana wcale nie jest łatwa. Jednocześnie najlepiej, by były one łatwe w użytkowaniu – zbyt skomplikowany mechanizm działania może spowodować ich złe użytkowanie i wynikające z tego awarie.

Jak urządzić małe mieszkanie dla studenta?

Na wynajem, szczególnie dla studentów, zwykle przeznacza się niewielkie mieszkania. Ich urządzenie musi być dobrze przemyślane, by znalazło się w nich wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania.

  1. Prosta, niewielka kuchnia

Pierwszą kwestią jest kuchnia – postaw na prostotę. Nie musisz tworzyć dużej przestrzeni do gotowania – studenci nie będą raczej przygotowywać rodzinnych obiadów. Często wystarczy nawet dwa palniki kuchenki, mała lodówka i piekarnik czy mikrofala. Jeżeli chodzi o zmywarkę to nie jest ona konieczna, choć sporo ułatwia. Warto jednak zadbać o wykończenie zlewu – niech będzie on dobrze zabezpieczony, by uniknąć wnikania wilgoci w krawędzi blatu.

  1. Pokój „dwa w jednym” - sypialnia i pokój dzienny

Pokój, szczególnie jeśli jest tylko jeden lub jeżeli w mieszkaniu każde pomieszczenie będzie wynajmowane innej osobie, musi spełniać podwójną funkcję – pokoju dziennego i sypialni. Często do studenckich mieszkań wybiera się łóżka, ale zdecydowanie bardziej praktyczne są kanapy. W pokoju powinno też znaleźć się biurko lub przynajmniej stół – postaraj się zadbać o komfort studenta, który potrzebuje przestrzeni do nauki. Oprócz tego konieczne jest wyposażenie pokoju w szafę i komodę lub przynajmniej jedno z nich. Niektórzy zamiast szafy wybierają wieszak stojący, który jest dość funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Dobrą opcją będzie regał na książki.

  1. Łazienka z możliwością przechowywania

Jeżeli chodzi o łazienkę to tutaj nie ma w zasadzie różnic pomiędzy mieszkaniem dla studenta a takim, w którym mamy mieszkać sami. Pamiętaj przede wszystkim o możliwie największej liczbie szafek czy półek. Niezbędnym elementem jest pralka, choć czasem jeszcze panuje przeświadczenie, że studenci mogą korzystać z pralni czy po prostu wozić rzeczy do prania do domu rodzinnego. Podejdźmy jednak do tych kwestii z wyrozumiałością i z dbałością o komfort lokatorów. Owszem, im więcej sprzętów, tym większe ryzyko zepsucia którego z nich, ale są rzeczy, na których nie powinniśmy oszczędzać.

Popularne wyszukiwania:
szafka wisząca do pokoju | fotel obrotowy do biurka | krzesła metalowe do kuchni | łazienkowo | meble do pokoju | łóżko metalowe | fotel uszak kolorowy | fotele rozkładane dla dzieci do spania | duże szafy do sypialni | hokery wysokie